DSC 1992 1140x854 - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
Europa,  Inspiracje

5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić

Od początku lubiłam zwiedzać coraz nowe miejsca i nie bardzo mi się uśmiechało do nich wracać. To wymagało dodatkowych pieniędzy, które mogłabym przeznaczyć na zupełnie nowy dla mnie kierunek podróży. Wraz z wiekiem, zaczęłam myśleć nieco inaczej i bardziej już mi zależy na wspomnieniach , a nie tylko zdobywaniu kolejnych miejsc. I tak, mimo, że wciąż chętniej odwiedzam nowe zakątki to zdarza się, że pomyślę” Tu jeszcze wrócę”, a oto lista tych miejsc:

1. Barcelona

Chyba dość oklepane, ale to miasto naprawdę mnie urzekło! Ma wszystko to co lubię ( oprócz tłumu turystów). Znajdziemy tam klimatyczne kawiarnie z dobrą kawą czy knajpkami gdzie napijemy się tanio wina. Jest plaża, a to już w ogóle +10 dla klimatu. Sądzę, że Barcelona jest nawet lepsza poza „sezonem grzewczym” niż w trakcie lata. Hiszpanie wydają się bardziej skorzy do rozmowy w języku angielskim niż np. Włosi, mimo, że często kiepsko go znają. Hiszpania ma pyszną szynkę, którą wcinam tam nawet na ulicy jak nikt nie patrzy! W Barcelonie znajdziemy też sporo parków i sporo dzielnic z klimatycznymi uliczkami. To jest to !

O Barcelonie pisałam tu:

Barcelona

Pomysł na weekend

DSC 0872 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 0690 2 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 0687 2 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 0636 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić

2. Kalabria

Chciałam wymienić konkretne miasteczko, ale to by było bez sensu, biorąc pod uwagę ile by ich było. W Pizzo zjemy pyszne lody i zobaczymy prawdziwy włoski klimat, ale bez mafii na ulicach. Staruszkowie na ławkach, koty na schodach, mnóstwo gelato. Tropea ma piękną piaszczystą plażę , a Scilla… jest po prostu cudowna. Najpiękniejsza turkusowa woda w mało turystycznym miejscu.

Kalabria

DSC 0475 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 0650 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 0278 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 0298 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 0540 1 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić

3. Paryż

Paryż na początku nieco zawiódł , ale jednak ma swój czar. O ile te najpopularniejsze atrakcje są bardzo zatłoczone, to spacer wzdłuż Sekwany, piknik na Polach Marsowych to fajne przeżycie i chciałabym tam wrócić z mężem.

DSC 1744 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
DSC 1992 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić

4. Amsterdam

W Amsterdamie spędziłam tylko jeden dzień i to było zdecydowanie zbyt krótko. Zakochałam się w kanałach, kwiatach na ulicach i bardzo chciałabym zobaczyć Museum Van Gogha. Marzy mi się zwiedzanie miasta rowerem i rejs., bo architektura jest naprawdę intrygująca !

SAM 0287 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić

5. Lizbona

Kolejna europejska stolica. W Lizbonie byłam w listopadzie i padało prawie cały czas. Chciałabym zobaczyć to miasto w promieniach słonecznych, siedzieć na trawie w parku i wcinać Pasteis de Belem. W Lizbonie jadłam także najlepsze owoce morza w świetnej, taniej restauracji Santa Rita.

Lizbona i Porto

Portugalia64 2 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
Portugalia45 2 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić
Portugalia46 scaled - 5 miejsc na świecie do których chciałabym wrócić

Jestem Klaudia i od kilku lat moją największą pasją jest podróżowanie.  Żona, od niedawna także matka. Pasjonatka fotografii i szukania tanich lotów, nieustannie planując nowe podróże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *