Portugalia92 1140x755 - Matosinhos
Europa,  Portugalia

Matosinhos

Będąc w Porto można szybko i łatwo wybrać się nad ocean. Matosinhos – to jedna z najpopularniejszych plaż w okolicach Porto. Idealna na leniwy dzień!

Portugalia90 678x1024 - Matosinhos

Wsiadamy w metro ( właściwie tramwaj) i po 40 minutach wysiadamy na przystanku Matosinhos. Okolica wygląda zadbanie, nieopodal pędzą ludzie z deskami do surfingu. Mijamy przyjemną kawiarnię – na pewno później tam wrócimy.

Docieramy do końca ulicy i widzimy długą promenadę oraz niebieski ocean. Wokół nie widzimy turystów. Jest młoda, biegnąca kobieta z zaciętym wyrazem twarzy – pewnie pokonuje już kolejny kilometr. Przed nami dziadek z wnuczką powoli zmierza po piasku. Dziecko skacze z niecierpliwienia, bo już nie może się doczekać by dotknąć wody. Wszystko wydaje się żyć tu swoim nieśpiesznym rytmem. Wkręcamy się w ten klimat. Właśnie tego było nam trzeba – spokoju, chwili na oddech, szumu oceanu.

Siadamy na piasku i brodzimy w nim palcami. Widzimy kolejnego smiałka, który płynie na desce w stronę fal. Jest połowa listopada, lecz tutaj temperatura ma ok. 18 stopni Celsjusza. Słońce lekko grzeje nam w twarz. Jest dobrze.

Wracamy do kawiarenki, która widzieliśmy wcześniej. Delektujemy się kawą, aż ze stolika obok odzywa się do nas młody facet- po polsku 🙂 Przez kolejne 40 min opowiadamy jak się tu znaleźliśmy, o naszych wrażeniach z Portugalii. Mężczyzna pracuje zdalnie i jest tu już drugi miesiąc. Też bym chciała mieć taką możliwość. Może kiedyś się uda.

Portugalia127 1024x678 - Matosinhos
Portugalia93 1024x678 - Matosinhos
Portugalia91 1024x678 - Matosinhos

Plaża Matosinhos nie jest najładniejszą w okolicy Porto. Mimo to, w sezonie przyciąga tłumy plażowiczów oraz surferów, dla których portugalskie plaże są jedne z najlepszych na świecie. Poza sezonem, okolica jest pełna lokalsów, spacerujących po promenadzie. Nic dziwnego, bo widoki są piękne. Człowiek od razu się relaksuje.

W pobliżu znajduje się też sporych rozmiarów targ ( Mercado), gdzie możemy kupić świeże ryby lub owoce morza, a także zaopatrzyć się w żywą kurę czy inną ptasię. W knajpce, która znajduje się tuż obok straganów, zrobią dowolną rybę, którą wybierzesz i kupisz na targu. Mniam !

Idąc promenadą w stronę Porto, dojdziemy do urokliwej latarni morskiej. Bardzo popularne miejsce na fotografiach, a stamtąd już rzut beretem do Porto. Tylko kilka kilemetrów 🙂

Portugalia124 1024x678 - Matosinhos

Gdy Porto się znudzi (no dobra, nie da się) lub najdzie cię ochota na odpoczynek to Matosinhos będzie strzałem w dziesiątkę. A jeśli chcesz wiedzieć jaka była nasza wycieczka do Portugalii to zajrzyj na ten link

Ktoś już tam był? Jak wrażenia ? 🙂

Podobało się ? Udostępnij innym !

Mam na imię Klaudia i od kilku lat stale podróżuję do coraz to nowych miejsc. Od pewnego czasu żona Yarka i wspólnie przemierzamy ten wspaniały świat. Pasjonatka fotografii i szukania tanich lotów, nieustannie planując nowe podróże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *