IMG 9996 1140x760 - Spacer w koronach drzew
Europa,  Inspiracje,  Słowacja

Spacer w koronach drzew

Gdy byłam w 6 miesiącu ciąży wciąż śniły mi się podróże. Jako, że nie mogłam sobie pozwolić na dalekie wyjazdy postanowiliśmy z mężem udać się nieco bliżej – do naszych południowych sąsiadów. Na Słowacji jest Chodnik Korunami Stromov , czyli ścieżka w koronach drzew, znajdująca się w samym sercu Bachledowej Doliny. Wejście dla osoby dorosłej kosztuje 10 euro, więc nie jest to wielki wydatek, ale szału nie ma.

IMG 9996 scaled - Spacer w koronach drzew
IMG 9994 scaled - Spacer w koronach drzew

Do ścieżki z parkingu trzeba iść ok 45 min spacerem. Wejście nie jest wymagające i pokonują je nawet starsze osoby, ale gdy przypominasz opuchniętą, płaczącą piłkę, wszystko wydaje się nieco trudniejsze (płaczącą dlatego, że opłakiwałam każdego rozjechanego zwierzaczka na drodze w to miejsce).

Całe przejście jest dość krótkie (całkowita długość trasy to 1234m, ale wydaje się mniej ) i można je pokonać całkiem szybko. Nie da się jednak ukryć, że widoki są fantastyczne ! My byliśmy w lipcu, lecz w zimie, gdy całe drzewa i góry są pokryte białym puchem, musi być jeszcze bardziej magicznie ! Ścieżka znajduje się na wysokości 24 metrów i jedynym mankamentem może być fakt, że osoby z lękiem wysokości mogą nie czuć się zbyt pewnie, ale ja się czułam w porządku. Wrażenia są jednak niebywałe, bo rzadko kiedy możemy podziwiać drzewa z tej perspektywy. W lecie widok na góry jest bardzo ładny, ale w zimie musi być to wszystko zachwycające. Punktem kulminacyjnym trasy jest wejście na wieżę widokową. Na samej górze znajduje się siatka, przez którą widać wszystko pod nami, gdzie ci odważniejsi wchodzą na nią i robią zdjęcie. Przyznam, że ja nawet bałam się ją dotknąć butem.

Zdecydowanie fajny pomysł na nie – leniwą niedzielę przy dobrej pogodzie 🙂 Można go połączyć z wypadem do Szczyrbskiego Jeziora o którym napiszę innym razem.

IMG 9997 scaled - Spacer w koronach drzew
IMG 9973 scaled - Spacer w koronach drzew

Jestem Klaudia i od kilku lat moją największą pasją jest podróżowanie.  Żona, od niedawna także matka. Pasjonatka fotografii i szukania tanich lotów, nieustannie planując nowe podróże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *