IMG 1316 1140x1710 - Woodbox Istebna
Europa,  Inspiracje,  Miejsca z klimatem,  Polska

Woodbox Istebna

Wraz z nadejściem zimy czekałam na śnieg. Oczekiwałam mroźnej, śnieżnej zimy, a w połowie grudnia można było liczyć na co najwyżej deszcz. W poszukiwaniu prawdziwego zimowego klimatu zarezerwowałam nocleg w Woodbox Istebna. Są to kontenery przerobione na domki mieszczące maksymalnie 6 osób. Znajdziemy tam salon z mini aneksem kuchennym, podwójne łóżko oraz łazienkę.

IMG 1509 scaled - Woodbox Istebna
IMG 1200 scaled - Woodbox Istebna
IMG 1337 scaled - Woodbox Istebna
IMG 1235 scaled - Woodbox Istebna
IMG 1259 - Woodbox Istebna
IMG 1300 - Woodbox Istebna
IMG 1332 - Woodbox Istebna
IMG 1345 - Woodbox Istebna

Woodbox Istebna znajdują się blisko stoków narciarskich, więc jest to świetne miejsce wypadowe jeśli ktoś chce wyjechać na narty. Okolica nie oferuje zbyt wielu atrakcji, ale jest idealna na spacery, co postanowiliśmy uczynić 🙂

IMG 1347 - Woodbox Istebna
IMG 1368 - Woodbox Istebna
IMG 1371 - Woodbox Istebna
IMG 1375 - Woodbox Istebna
IMG 1386 - Woodbox Istebna
IMG 1395 - Woodbox Istebna
IMG 1427 - Woodbox Istebna
IMG 1430 - Woodbox Istebna
IMG 1450 - Woodbox Istebna

Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić – w woodboxie może mieszkać maksymalnie 6 osób ( podwójne łóżko + rozkładana kanapa + kapsuła do spania). Miejsca jednak jest niewiele i gdyby któras z osób wstała to może siedzieć tylko na sedesie, bo tylko to miejsce jest wolne. No chyba, że chodzi tylko o przespanie się, wtedy może być, a cena wychodzi dość atrakcyjna.

W „kuchni” znajdziemy najpotrzebniejsze rzeczy jak garnki, deskę do krojenia, sztućce, kubki, talerze itp. Wystarczy na makaron z sosem czy inne danie „jednogarnkowe” , ale do stworzenia czegoś lepszego to nie będzie w czym.

Miejsce ma ogromny potencjał i pomysł jest świetny. W dodatku jest to idealne miejsce dla narciarzy, a cena jest dość przystępna – nawet przy 2 osobach. Wydaje mi się jednak, że można by to nieco podkręcić. Całość jest dość stylowa, ale brakuje drobnych szczegółów, które tworzą niepowtarzalny klimat. Świece, lampki, koce dałyby bardzo dużo do przytulności, zwłaszcza w zimowym okresie. Rozbudowanie nieco części kuchennej o np piekarnik czy większą liczbę przyborów też byłaby na plus, skoro i tak sporo szafek jest pustych. Fajnie, że jest kawa, herbata i przyprawy, ale tu też można by pójść trochę do przodu. Skoro już jesteśmy przy przyrządzaniu posiłków, to trochę żal kupować całą butelkę oleju, aby tylko trochę zużyć, a szkoda wyrzucać, bo kto będzie chciał wieźć ze sobą olej do domu ?

To tylko drobne detale, a bardzo podkręciłyby klimat i funkcjonalność całego domku. Niemniej jednak i tak warto odwiedzić – choćby na sam pomysł mieszkania w kontenerze.

Jestem Klaudia i od kilku lat moją największą pasją jest podróżowanie.  Żona, od niedawna także matka. Pasjonatka fotografii i szukania tanich lotów, nieustannie planując nowe podróże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *